Legíny jako formální oblečení

Legíny jsou stále oblíbenějším kusem oblečení, který se nachází v českých šatnících. Bohužel, čím je něco oblíbenější, tím si to najde také mnoho odpůrců. Rádoby módní guruové začínají leginy zatracovat. Někteří je i pomlouvají a svá tvrzení se snaží opepřit tvrzením, že legíny nejsou kalhoty a už vůbec nejsou formálním oblečením do práce. Jak to tedy je?

Jednou pro vždy legíny jsou kalhoty. Jasně, musíte jimi skrýt úplně celé nožky a držet se módních zásad – co se k legínám nosí. Pak můžete v leginách klidně vyrazit do práce.

Leginy jsou módním trendem a proto je můžete bez obav nosit jako formální oděv. Každému je snad jasné, že pokud váš zaměstnavatel požaduje určitý styl oblékání nesáhnete po barevných vzorech legin, ale zvolíte jednobarevné elegantní leginy černých tónů nebo dokonce celočerné.

Nejlepší je univerzálnost legin. To znamená, že třeba černé leginy nebo tmavší šedé odstíny sednou skutečně ke všemu, co v šatníku najdete.

Formální oblečení – leginy. Každému musí být jasné, že leopardí nebo přehnaně superlesklé leginy nejsou vhodným oblečením na pracovní schůzku, ale na domácí pohodičku, cvičení ve fitku nebo běhací tréninky jsou jako děláné, protože jsou pohodlné a veselé.

Černé legíny a příklady jak je nosit

Černé leginy Evona
cerne-leginy-evona

Leginy Marika od BasBleu
damske-cerne-leginy-basbleu

Elegantně lesklé leginy Blacksilver
leskle-leginy-cerne

Jak vidíte na posledním příkladu, za formální kalhoty lze vybrat i decentně lesklé černé leginy s blyštivými prvky stříbra. Jen se musí zvolit správně barevný top, který dodá celému kompletu ten správný šmrnc.